اهمیت هدایای تبلیغاتی خاص در کسب و کار

خرید هدایای تبلیغاتی خاص

دنیای بزرگ امروز ، دنیای تجارت و تفکرات جدید است . بررسی ها و تحقیقات فراوانی در رابطه با فروش بالا تر و رونق گرفتن کسب و کار های تجاری صورت گرفته است که همگی نقش مهمی به تبلیغات و برندینگ داده اند . شاید تا چندین سال قبل که رقابت تا این حد گسترش نیافته بود و دنیا تا این اندازه صنعتی نشده بود ، تبلیغ و روش های آن هم تا این اندازه مهم نبود اما در حال حاضر نمی توان فروشگاه ، کارخانه و برندی را یافت که بدون داشتن تبلیغات موفق بوده باشد . صنعت موجود در سراسر دنیا حاکی از اهمیت تبلیغات دارد و جالب است بدانید از امر مهم تبلیغات تنها جهت جذب مشتریان استفاده نمی شود بلکه دلیل اصلی تبلیغات خصوصا در رابطه با برند های معتبر و مهم جهان ، شناسایی انواع محصولات و معرفی تولیدات جدید می باشد . از آنجایی که داشتن خلاقیت و نوآوری در تجارت مهم تلقی می شود و دلیل پیشرفت و پویایی هم همین موضوع شناسایی شده است ، برند های بزرگ دنیا که در پی تولیدات بهتر و پیشرفته تر هستند از تبلیغات برای معرفی محصولات و گردهم آوردن جامعه هدف خود استفاده می کنند .
اما سوال اساسی این است که بهترین روش تبلیغ کدام است ؟
در نوشتار پیش رو در پی بیان اهمیت هدایای تبلیغاتی به دنبال آن هستیم که علاوه بر تولید کنندگان و صاحبان صنعت ، مشتریان را از دلیل وجود هدایای تبلیغاتی آگاه نموده و با بیان ویژگی های مثبت این هدایا شرحی مختصر در رابطه با اهمیت هدایای تبلیغاتی ارائه دهیم .
هدایای تبلیغاتی خاص ، بهترین روش تبلیغ
پاسخ به سوال بهترین روش تبلیغ کدام است ، ابعاد مختلفی را در بر می گیرد ، بهترین روش تبلیغ روشی است که در آن موارد زیر رعایت شود از جمله آنکه :
1- معرفی کامل محصول
2- ایجاد هیجان در مشتریان برای تست کردن محصول در مواردی مانند خوراکی و ... .
3- ایجاد نیاز در مشتریان برای داشتن کالا
4- متفاوت نشان دادن محصول از سایر کالاهای مشابه و رفتن به سمت معرفی انحصاری محصول
5- بزرگ جلوه دادن ویژگی های خاص محصول
6- بازدهی بالا و جذب مشتریان
7- در بر گرفتن تمامی جامعه هدف
8- ارائه در مکان هایی که بیشترین بازدید را در قبال کم ترین هزینه داشته باشد
9- همگام بودن با سلیقه جامعه و عموم جامعه هدف
هرگاه در مورد جامعه هدف صحبت می کنیم منظور مشتریان بالقوه ما هستند برای مثال در تبلیغ برند های لباس و پوشاک جامعه هدف تمام مردم خواهند بود چراکه همگی به پوشاک نیاز دارند اما در رابطه با مکمل های ورزشی ، جامعه هدف افرادی هستند که به باشگاه رفته و در واقع ورزشکاران به عنوان جامعه هدف شناسایی می شوند از این رو مکان تبلیغ می تواند بسیار متفاوت باشد .
اهمیت هدایای تبلیغاتی خاص در کسب و کار
در یک بررسی علمی به شرح زیر نشان داده شده است که هرچه برند و نام و نشان تجاری در طول روز بیشتر به چشم مخاطب برسد ، در انتخاب وی تأثیر مثبتی خواهد داشت . در این تحقیق شبیه سازی شده ، از شرکت کنندگان خواسته شده تا در محیط  آزمایشگاه یک بازی رایانه ای انجام دهند ، در حین بازی تصاویری از برند های مختلف در پس زمینه به نمایش درآمده و در نهایت از شرکت کنندگان خواسته شده تا از بین برند هایی که در اختیار آن ها قرار می گیرد چند برند را انتخاب نمایند و جالب آنکه همگی برندی را انتخاب کرده اند که بیشترین میزان نمایش را در حین بازی داشته است .
این موضوع نشان از اهمیت بالای حک شدن برند و نام و نشان تجاری در ضمر ناخودآگاه مشتریان دارد . بر این اساس می توان ادعا داشت که یکی از روش های موثر تبلیغ خصوصا در مورد محصولاتی که نیاز همگان می باشد ، به نمایش در آوردن برند در مکان های مختلف جهت دیده شدن توسط جامعه هدف می باشد و یکی از بهترین این اماکن پس زمینه وسیله های پرکاربرد خواهد بود . برای مثال شما در طول روز چندین و چند بار ساعت را چک کرده و از دفترچه یادداشت یا سررسید خود استفاده می کنید . همچنین تقویم رو میزی همواره مورد نیاز بوده و لیوان و ماگ یکی از وسایل جدا نشدنی در طول روز هستند . بی شک با خواندن این متن تصاویری از برند های تبلیغاتی که در پس ساعت رومیزی یا دیواری در طول روز دیده اید در ذهن شما تداعی میگردد بدون آنکه هنگام چک کردن ساعت ، قصد دیدن برند را داشته باشید .
خرید هدایای تبلیغاتی خاص
شاید بتوان گفت عمده کالاهای با دوام گزینه مناسبی برای تبلیغات و تبدیل به هدایای تبلیغاتی هستند . انواع ماگ ها ، تی شرت ها ، گلدان ها ، دفتر یادداشت ، ساعت ها ، لوازم تحریر و ... از هدایای تبلیغاتی هستند که تاکنون دیده ایم و یا دریافت کرده ایم . بازار هدایای تبلیغاتی در اعیاد مهم سال از جمله عید نوروز و عید سعید غدیر خم داغ  داغ است . تا چند سال قبل سررسید ها و دفترچه های یادداشت بیشترین میزان وسایل تبلیغاتی را به خود اختصاص می داند اما با وجود آموزه هایی در رابطه با فرهنگ صحیح رفتار با محیط زیست و البته کم تر شدن میزان استفاده از کاغذ این وسیله جای خود را به انواع ساعت های تبلیغاتی داده است .
دیده نمی شود که در خانه و منزل شخصی از ساعت تبلیغاتی خصوصا از نوع دیواری استفاده شود اما عموما در اماکن اداری ساعت های دیواری و رومیزی از نوع اهمیت هدایای تبلیغاتی بوده و این موضوع بر افزایش جامعه هدف و بیشتر دیده شدن کمک شایانی کرده است .
اگر شما نیز صاحب کسب و کار و برندی هستید بهترین گزینه برای تبلیغات استفاده از هدایای تبلیغاتی از جمله ساعت رومیزی تبلیغاتی و ساعت دیواری تبلیغاتی است . استفاده از هدایای تبلیغاتی خاص نسبت به سایر روش ها علاوه بر موارد گفته شده در چند مورد مهم زیر نیز دیده می شود :
1-  افراد نسبت به هدایا حساسیت داشته و در نگهداری آن نهایت تلاش خود را می کنند از این رو تبلیغ از طریق هدایا ماندگار بوده و یکی از با دوام ترین روش ها محسوب می شود .
2-  استفاده از ساعت رومیزی و دیواری از بین هدایای تبلیغاتی بیشتری رواج را دارد . دیده شدن تبلیغات در ساعت طبیعی است در حالی که امکان استفاده از هدایای تبلیغاتی دیگر در عموم چندان رایج نمی باشد .
3-  کیفیت بیشتر در این محصول تبلیغاتی در کنار بالا بردن هزینه تبلیغات ، منجر به بازدهی بیشتر می شود . هرچند هزینه بابت چاپ سررسید و تقویم و ... تنها یک سال دوام خواهد داشت اما ساعت رومیزی تبلیغاتی و ساعت دیواری تبلیغاتی از نوع تبلیغاتی تا سالیان سال معرف برند و نام و نشان تجاری تبلیغ کننده خواهد بود  .
4-  با روبه رشد بودن اهمیت تبلیغات در دنیای حاضر ، نقش هدایای تبلیغاتی نیز در حال پررنگ تر شدن می باشد .
 
اهمیت کیفیت هدایای تبلیغاتی
همانطور که در بالا نیز اشاره شد ، در مورد برخی هدایا مانند ساعت دیواری و رومیزی که امروز به عنوان هدایای تبلیغاتی رواج یافته اند ، کیفیت بسیار مهم است . در واقع کیفیت هدایای تبلیغاتی می تواند نماد و نماگری از کیفیت محصول باشد . این مورد به حدی حائز اهمیت است که در برند های بزرگ جهان دیده می شود . با این اوصاف تولید کننده هدایای تبلیغاتی اهمیت خواهد یافت . از طرف دیگر هدایای تبلیغاتی باید آنقدر جذاب باشند که در ذهن بیننده جای بگیرند . عمدتا تبلیغاتی که در پس هدایا عرضه می شود ، جنبه مطرح شدن دارد و این نوع مطرح شدن تنها با نفوذ برند و نام و نشان تولید کننده در ذهن جامعه هدف امکان پذیر است . در این شکل گیری ذهنی علاوه بر برند جذابیت تبلیغ و رنگ و لعاب ویژه نیز اهمیت خواهد داشت . خاص و متفاوت بودن هدیه تبلیغاتی در این زمینه کمک شایانی خواهد نمود .
 باید سفارش هدایای تبلیغاتی خاص خود را نزد تولیدکنندگانی که در تخصص خود خبره می باشند برده تا مطمئن باشیم که پرداخت هزینه بابت این هدایا بازدهی مناسبی خواهد داشت . ایران زمین یکی از معتبرترین و بهترین تولید کنندگان در زمینه ارائه هدایای تبلیغاتی است که در کنار کیفیت بالا  زیبایی و جذابیت محصول را مد نظر قرار داده و مراجعه به ایران زمین جهت تبلیغات این اطمینان را می دهد که بازدهی حاصل از فروش بیشتر از هزینه تبلیغات خواهد بود . برای دیدن نمونه کارهای ایران زمینه به وب سایت آن مراجعه نموده و از ساعت های دیواری تبلیغاتی و ساعت رومیزی تبلیغاتی این برند دیدن نمایید . فروش محصول به کمک هدایای تبلیغاتی امری اثبات شده در سراسر دنیا ست اما به شرط انکه اصول تبلیغ رعایت شود که این اصول توسط ایران زمین بصورت کاملا ماهرانه انجام می شود . می توانید تبلیغ محصول خود را به ساعت های دیواری و رو میزی ایران زمین سپرده و از بابت کیفیت و برازندگی آن اطمینان خاطر داشته باشید .

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  هدایای تبلیغاتی خاص برای این که در ذهن مشتری بمانید
•  چاپ تبلیغات روی خودکار با قیمت ارزان
•  10 هدیه تبلیغاتی مفید
•  آشنایی با انواع هدایای تبلیغاتی
•  تبلیغات شما بر روی ساعت رومیزی تبلیغاتی
سفارش ساعت تبلیغاتی